Żonkilowe „Pola Nadziei” to akcja charytatywna, podczas której zbierane są datki na rzecz podopiecznych hospicjów, osób nieuleczalnie chorych oraz pozostających w żałobie po stracie najbliższych. Jak co roku, uczniowie ZSP 3 w Zamościu wzięli udział w tym wydarzeniu, chcąc datkami wspierać hospicjum Santa Galla oraz rozpowszechniać ideę otwarcia się na potrzeby człowieka cierpiącego. W akcji wzięły udział uczennice klas: 1S, 2Tg, 2Sg, 2Pg, 2P i 3E.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Sekcji Wolontariatu zorganizowali 25 kwietnia kwestę w parafii św. Krzyża w Zamościu. Rozdane żonkile, kwiaty-symbole kojarzące się z wiosną, mają dać nadzieję podopiecznym hospicjum oraz ich rodzinom.

Pola Nadziei to ogólnopolski program powstały z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie w 2002 roku. Jego głównym założeniem jest pozyskiwanie środków finansowych dla podopiecznych oraz szeroko pojęta edukacja w zakresie opieki paliatywnej oraz pomocy osobom w żałobie. Kampania ta ma wymiar społeczny. Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy – głównie osób młodych – rośnie w naszym środowisku świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.