SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZWYCZAJACH BOŻONARODZENIOWYCH W KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3. w Zamościu dn. 19 grudnia 2017 r. i został przygotowany przez nauczycieli języka niemieckiego – A.Banaszak i E.Knap . 22 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich wzięło udział w konkursie.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Zwycięzcy konkursu doskonale wiedzieli, gdzie serwuje się pieczone kasztany w wieczór wigilijny, co to są „ Christrollen”, skąd pochodzi zwyczaj ubierania choinki i kiedy zorganizowano najstarszy „Weihnachtsmarkt” w Niemczech.

I miejsce w konkursie zajął Ernest Partyka z kl. II „e”, II miejsce w konkursie zajęli: Adrian Stański , uczeń kl. II „e” oraz Grzegorz Pałęga – uczeń kl. III h. Mieliśmy do dyspozycji 3 nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. W związku z tym przyznano je uczniom, którzy zajęli w konkursie I i II miejsce.