20 grudnia 2017 r. młodzież Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu uczestniczyła w Wigilii Patriotycznej w Bondyrzu. Uczniowie naszej szkoły podzielili się opłatkiem z Kombatantami i innymi przedstawicielami władz.

Wydarzenie to jest część obchodów 75. rocznicy Powstania Zamojskiego, organizowanych w ramach nowej inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej związanej z realizacją współfinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej – projektu pt. „Zachować w pamięci”.

Przy ognisku młodzież chętnie rozmawiała z Kombatantami o losach naszej Ojczyzny, ze szczególnym zwróceniem uwagi na historię Zamojszczyzny.

Wydarzenie uatrakcyjniła projekcja filmu „Wszystko dla Polski. Powstanie Zamojskie 1942-1944”.

Podczas uroczystości skosztować można było przeróżne potrawy wigilijne.