16 listopada na Krytej Pływalni w Zamościu odbyła się Rejonowa Licealiada w pływaniu indywidualnym i drużynowym. Nasi uczniowie podobnie jak przed rokiem awansowali do finału wojewódzkiego Licealiady, która odbędzie się 7 grudnia w Lublinie. W rywalizacji sztafet 6x25m reprezentacja ZSP Nr 3 pokonała dwie sztafety z rejonu Krasnystaw oraz sztafetę z Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa (ta ostatnia, III LO Zamość została zdyskwalifikowana za przedwczesny start zawodnika I zmiany).

Drużyna Elektryka wystąpiła w składzie: Krzysztof Kurantowicz IIISa, Patryk Kołcon IIA, Bartosz Barda IVF, Paweł Małysz IIa, Piotr Łyś IVF, Michał Przegon IVF.

Ponadto w składzie drużyny znaleźli się: Szymon Błądek IIo, Bartłomiej Pakuła IVd i Filip Świderski IId.

Indywidualnie awanse do zawodów wojewódzkich wywalczyli: Michał Przegon - II miejsce 50 metrów stylem motylkowym i Krzysztof Kurantowicz - I miejsce 50 metrów stylem dowolnym.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i przypominamy, że wszyscy uczniowie, którzy spełniają kryteria w nauce i zajęli wysokie miejsce w Licealiadzie na poziomie rejonowym lub wojewódzkim mogą ubiegać się o stypendium sportowe na koniec semestru.