W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada, odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 imienia Armii Krajowej uroczysty apel, przypominający tę rocznicę. Przygotowywali go uczniowie z II D i II O oraz Klaudia Topolska z III H pod opieką Pani Anety Blicharz i Pana Sylwestra Babiarza. Nad scenografią czuwała Pani Agnieszka Boczkowska.

fot. Karolina Szewczyk kl. 2sa

Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny przywołał fakty historyczne związane z trudną polską drogą do niepodległości. Recytowane i śpiewane przez uczniów słowa apoteozowały narodowe świętości, sławiły honor i żołnierską determinację, wspominały Józefa Piłsudskiego. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała zaprezentowanej przez kolegów ciekawej lekcji historii, która uczyła, jak głosił marszałek Józef Piłsudski, że „Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska".