Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Po raz kolejny w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu odbyła się akcja Narodowego Czytania. W tym roku uczniowie czytali powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Narodowe Czytanie to impreza ogólnopolska – wydarzenia są organizowane w całym kraju w szkołach, bibliotekach i nie tylko. Do wzięcia udziału w ogólnopolskim Narodowym Czytaniu zapraszała Para Prezydencka. Andrzej Duda w liście napisanym w czerwcu, zwrócił uwagę, że „Nad Niemnem” „… to książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek przy polskim stole” — napisał. „Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu” — podkreślił.

11 września 2023 roku, w poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie z klas I-V technikum i I- IV liceum naszej szkoły zebrali się w bibliotece szkolnej, gdzie pod czujnym okiem nauczycieli j. polskiego i nauczycieli bibliotekarzy czytali powieść Elizy Orzeszkowej.

Fotorelacja z wydarzenia poniżej

 

Deklaracja dostępności

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2022. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.