Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Moment podjęcia decyzji o dalszym kształceniu i wyborze dla siebie przyszłej kariery zawodowej to bardzo trudna i odpowiedzialna chwila dla każdego maturzysty. Patrząc na trendy i wymagania dzisiejszych pracodawców młodzież musi dokonywać trafnych wyborów. I właśnie temu poświęcony był 29 dzień marca, dzień otwartych drzwi w Akademii Wincentego Pola, w którym udział wzięli między innymi uczniowie z klas: 4P LO i 4Ag TE.

Dokładnie o godzinie 10.30 do licznie zgromadzonej młodzieży słowo wstępne wygłosił Rektor Akademii prof. dr hab. Mariusz Korczyński. Przedstawił on między innymi atuty uczelni oraz kierunki, w jakich kształci Akademia. Przybliżył zainteresowanym lokalizację obiektów dydaktycznych, ambicje i plany dalszego rozwoju placówki. Gościem specjalnym dnia otwartego był wielokrotny mistrz Polski, mistrz Europy, mistrz świata i medalista igrzysk olimpijskich w zapasach Pan Andrzej Supron.

Oprócz prezentacji kierunku wychowanie fizyczne, w którym udział wzięło trzech uczniów naszej szkoły, a jednocześnie piłkarzy Hetmana Zamość, w uczelnianej auli zaprezentowali się rugbiści Budowlanych Lublin oraz sekcje karate tradycyjnego i tenisa ziemnego. Następnie zwiedzający udali się na pokazy wybranych przez siebie kierunków wśród których znalazły się: turystyka i rekreacja, fizjoterapia, kosmetologia, dietetyka, pielęgniarstwo i położnictwo z centrum symulacji medycznej.

Zwiedzaniu i prezentacjom towarzyszyła bardzo miła i przyjazna atmosfera. Młodzież aktywnie uczestniczyła we wszystkich prezentacjach, ćwiczeniach i symulacjach. Na koniec wizyty Dyrektor d/s rozwoju i pełnomocnik założyciela tej uczelni Pan Janusz Kawałko w imieniu Rektora tejże uczelni przekazał list intencyjny dla Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu.

Inicjatorem spotkania był Marek Banach, a w przedsięwzięciu wspierali go Elżbieta Knap, Adam Sowiński i Krzysztof Kosz.

Deklaracja dostępności

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2022. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.