Na terenie przyległym do naszej  Szkoły została wygospodarowana strefa dzikiej przyrody – Samorząd Uczniowski opatrzył to miejsce tabliczkami informacyjnymi.
Warto wiedzieć, ze wyznaczenie ostoi dzikiej przyrody jest działaniem poprawiającym warunki lokalnego środowiska naturalnego.

Sprzyja to różnorodności biologicznej. Strefa przyrody jest siedliskiem dla wielu gatunków ptaków, małych ssaków, bezkręgowców oraz miejscem rozwoju grzybów.
Strefa dzikiej przyrody powstaje poprzez:
- pozostawienie martwej materii w miejscu jej powstania. Gałęzie, liście, chwasty sprzyjają powstawaniu siedlisk zwierząt. Mamy nadzieję na wprowadzenie się jeży, które lubią takie „zabałaganione” miejsca. Powiesiliśmy też budki dla ptaków, które znajdą tu pożywienie.
- ograniczenie zabiegów pielęgnacyjnych. Będziemy tu kosić tylko raz w roku - na wyższej wysokości.
- ograniczenie dostępu dla ludzi i zwierząt domowych.