Maturzyści klas 4P i 4S LO oraz klas 4Fg, 4Eg, 4Ag, 4Cg,4Dg Technikum uczestniczyli 1 marca br. w Dniu Otwartym Lubelskiej Akademii WSEI.
Młodzież pod opieką wychowawców i opiekunów wyruszyła wczesnym rankiem z Zamościa do Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

Powitano nas w Auli i podzielono na zorganizowane grupy, które naprzemiennie uczestniczyły w warsztatach o następującej tematyce:
1. Jak zarabiać bezpiecznie w Internecie (TikTok, Youtube, Istagram);
2. Laboratorium kryminalistyczne;
3. Warsztat z inwestowania na giełdzie: Jak inwestować i nie stracić?;
4. Cyberbezpieczeństwo - Wpadłem w tarapaty! Co mogę zrobić?;
5. Pokaz autonomicznych pojazdów latających (dronów): wykrywanie twarzy, wykrywanie sylwetki, śledzenie osoby, wykrywanie oraz wykonywanie poleceń na gest dłonią;
6. Logistyk – czy to zawód przyszłości? - Spotkanie z praktykiem – Jacek Węgorowski - Dyr. NAGEL GROUP;
7. Czy granie w gry komputerowe to przyjemność czy zawód przyszłości – spotkanie z zawodowym graczem – e – sportu;
8. Czy wariograf wykrywa kłamstwo?;
9. Osobowość na studiach i w pracy. Planowanie kariery z sercem i rozumem;
10. Klucz do skutecznego uczenia się

Nasi uczniowie mogli bezpośrednio uczestniczyć w pokazach, zajęciach w laboratoriach i specjalistycznych pracowniach, zapoznać się z wariografem, odzyskać odciski palców, posterować dronem czy postrzelać z broni laserowej. Jesteśmy przekonani, że Dzień Otwarty spędzony na tej Uczelni pomoże wielu osobom dokonać właściwego wyboru kierunku studiów lub co najmniej skłoni do przemyśleń nad obraniem dalszej drogi naukowej.

WSEI oferuje również przyszłym studentom konkurs w formie gry symulacyjnej, w którym nasi wychowankowie wezmą udział. Można wygrać cenne nagrody!