Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

 

Po raz kolejny elektronik z zamojskiego "Elektryka" odniósł sukces na szczeblu ogólnopolskim. Szymon Obszyński, uczeń klasy 4Ag (już niebawem technik elektronik) znalazł się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu "Elektron", którego organizatorem jest Politechnika Wrocławska. 

W dniu 24 lutego 2023 roku na wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej odbył się finał XIII edycji konkursu "Elektron", w którym udział wzięło 52 uczestników z całej Polski. "Elektron" jest konkursem dwuetapowym (szkolny oraz finałowy) dotyczącym zagadnień związanych z elektrotechniką, elektroniką, telekomunikacją, optoelektroniką i fotoniką oraz mechatroniką. W obu etapach uczestnicy rozwiązują test wielokrotnego wyboru,  składający  się z około 25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D. 

Ogłoszenie wyników było miłym zaskoczeniem dla Szymona oraz jego opiekuna, gdyż okazało się, że nasz reprezentant zajął 9 miejsce i tym samym został laureatem tego konkursu. Organizator utworzył również ranking szkół, w którym nasze technikum uplasowało się na 7 miejscu, wśród 22 szkół z całego kraju. Tego też dnia wspomniana wcześniej reprezentacja naszej szkoły była po raz drugi bardzo wysoko, gdyż "na szybko" zwiedzając Wrocław, zdobyła szczyt jednego z najwyższych budynków w Polsce - wieżę Sky Tower (51 piętro). 

Przypomnijmy, że 2017 roku uczeń naszej szkoły Mateusz Sagan został zwycięzcą IX edycji "Elektrona". 

Opiekunami Szkolnej Komisji Konkursowej są od wielu lat nauczyciele elektroniki: Grzegorz Swatowski oraz Mirosław Ostrowski. 

Gratulujemy naszemu laureatowi, wszystkim zawodnikom oraz opiekunom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. 

 

Deklaracja dostępności

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2022. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.