Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Zakochanym i tym marzącym o miłości proponujemy spędzenie miłych chwil w kąciku świętego Walentego, znajdującym się na korytarzu obok sal 314-315. Przygotowaliśmy tu dla Was Pocztę Walentynkową – wrzuć swoją walentynkę, a dotrze dyskretnie do adresata. Poczta zbiera różnego rodzaju wiadomości 13 lutego do godziny 13 00. Do adresatów przesyłki dotrą 14 lutego. Zapraszamy do zabawy!

Święto świętego Walentego  obchodzone 14 lutego przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych i wielu osobom kojarzy się z komercjalizacją i konsumpcjonizmem. Słowianie, zgodnie z tradycją, obchodzili święto swoje miłości i płodności w czerwcu, w trakcie Nocy Kupały, nazywanej też Sobótką lub palinocką (tej nocy rozpalano wielkie ogniska). Ponieważ jednak miłości, tak jak słodyczy, nigdy nie jest za dużo, to lepiej świętować dwa razy w roku niż raz – w oczekiwaniu na noc czerwcową, pamiętajmy też o dniu św. Walentego…

Deklaracja dostępności

 

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2022. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.