Drugi plac Elektryka

We wtorek, 17 października 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 9 w Zamościu odbyło się podsumowanie miejskiego współzawodnictwa sportowego zamojskich szkół za rok szkolny 2016/2017. Organizatorem uroczystości był wiceprezes Lubelskiego SZS – Jerzy Prokop. Współzawodnictwo sportowe zamojskich szkół organizowane było dla wszystkich kategorii typu szkół funkcjonujących na terenie miasta Zamościa. Obejmowało ono zawody sportowe organizowane przez Szkolny Związek Sportowy w Lublinie w ramach Miejskich Igrzysk Sportowych, Gimnazjady i Licealiady.

Celem i zadaniem współzawodnictwa sportowego szkół jest:

1. Wyłonienie najbardziej usportowionej szkoły w mieście /Szkoła Podstawowa, Gimnazja, Szkoły Ponadgimnazjalne/
  2. Aktywizacja szkół w upowszechnianiu kultury fizycznej wśród młodzieży szkolnej,
  3. Podniesienie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży.
  4. Integracja młodzieży w środowisku szkolnym Miasta Zamościa.
  5. Szeroki udział młodzieży w różnych formach aktywizacji ruchowej.

Uczniowie ZSP nr 3 w minionym roku szkolnym uplasowali sie na drugim miejscu ustępując jedynie sportowcom z III LO w Zamościu. Trzecie miejsce zajęło I LO. W uroczystej gali wręczenia nagród uczestniczyła Pani Dyrektor Ewa Bakun wraz z delegacją młodzieży: Agatą Bergiel, Patrycją Tymicką i Przemysławem Łuczką oraz nauczycielami wychowania fizycznego Urszulą Staszczuk i Markiem Banachem.