Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Od 2012 roku pod nazwą Narodowe Czytanie ma miejsce polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej.

W tym roku czytano "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Dramat został wybrany podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji: Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, Pamiątek Soplicy Henryka Rzewuskiego i Beniowskiego Juliusza Słowackiego.

Nasza szkoła również wzięła udział w inicjatywie. We wspólnym czytaniu w dniu 5 września uczestniczyli: Pani Dyrektor Ewa Bakun, nauczyciele języka polskiego, Piotr Tchórz - przewodniczący SU, Łukasz Pęk - Laureat Konkursu Pięknego Czytania oraz uczniowie z klas IV d, IV f i IV m.

Deklaracja dostępności

 

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2022. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.