Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Jubileusz 100-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu.

 

24 września 2021r. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu obchodził Jubileusz 100-lecia.

Główne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, podczas której został poświęcony Sztandar Szkoły, ufundowany przez Radę Rodziców.

Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk wyróżnił Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu medalem "Zasłużony dla Zamościa". Szkoła otrzymała również Odznakę Zasługi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Jubileusz Szkoły był okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci. Na przestrzeni 100 lat szkoła wykształciła wielu znakomitych specjalistów w różnych zawodach - ludzi szlachetnych i wartościowych. Wychodząc z założenia, że historia jest nauczycielką życia staramy się pielęgnować wspaniałe tradycje szkoły oraz korzystać z mądrości ludzi, którzy ją tworzyli.

Uroczystościom towarzyszyła niezwykła oprawa muzyczna przygotowana przez Dętą Orkiestrę Strażacką z Tarnogóry pod dyrekcją Józefa Czugały. Akademia, którą przygotowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej pomogła przenieść się do dawnych czasów i wywołała wzruszenie wśród licznie zgromadzonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Pan Sławomir Zawiślak, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego – Pan Michał Mulawa, reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego, Lubelski Kurator Oświaty - Pani Teresa Misiuk, Prezydent Miasta Zamość – Pan Andrzej Wnuk, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość - Pani Agnieszka Kowal oraz dyrektorzy zamojskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych a także wielu innych znakomitych gości, reprezentujących instytucje oświatowe, kulturalne, samorządowe.

Jubileusz 100-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu honorowym patronatem objęli: Prezydent Miasta Zamość- Pan Andrzej Wnuk, Lubelski Kurator Oświaty- Pani Teresa Misiuk, Poseł na Sejm RP- Pan Sławomir Zawiślak, Marszałek Województwa Lubelskiego- Pan Jarosław Stawiarski.

Na zakończenie uroczystości odbyły się koleżeńskie spotkania absolwentów w salach lekcyjnych na terenie ZSP Nr3 im. Armii Krajowej w Zamościu, natomiast 25 września 2021 odbył się bal jubileuszowy dla absolwentów i pracowników szkoły.

Deklaracja dostępności

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2022. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.