Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

klasa medyczno-sportowa

cykl kształcenia: 3 lata
przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski

Nie musisz rezygnować ze sportu, by realizować swoje marzenia o medycznym wykształceniu. Profil klasy jest atrakcyjny dla osób zainteresowanych medycyną, pielęgniarstwem, ratownictwem, kosmetologią, fizjoterapią, dietetyką oraz wychowaniem fizycznym. Intensywne zajęcia sportowe natomiast przygotują Cię do egzaminów sprawnościowych w służbach mundurowych.

ULOTKA

klasa geograficzno-lingwistyczna

cykl kształcenia: 3 lata
przedmioty rozszerzone: geografia, język angielski, język niemiecki

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o świecie? Lubisz podróże? Rozszerzona geografia pozwoli Ci lepiej zrozumieć te zagadnienia. Możesz połączyć swoją pasję z planowaniem przyszłości - geografia otwiera drzwi do wielu uczelni. Pamiętaj, że geografia w połączeniu z językami obcymi daje Ci nieograniczone możliwości w planowaniu dalszej kariery! W czasach kiedy znajomość języka angielskiego staje się powszechna, dopiero dobra znajomość drugiego języka obcego jest atutem na rynku pracy. Znajomość dwóch języków obcych będzie najlepszą inwestycją w Twoją przyszłość. Języki nie są tylko umiejętnością posługiwania się nimi, to również możliwość poznawania świata i nowych ludzi, to szansa własnego rozwoju.


klasa psychologiczno-społeczna

cykl kształcenia: 3 lata
przedmioty rozszerzone: biologia, język polski, wiedza o społeczeństwie

Jeżeli interesuje Cię człowiek, jego emocje i psychika, potrafisz słuchać i wyciągać z tego wnioski, jesteś dobrym obserwatorem, cechuje Cię wrażliwość i życzliwość, to profil dla Ciebie. W tej klasie przygotujesz się na studia o kierunkach psychologia, pedagogika, biologia, dziennikarstwo i politologia. 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.