Zgłoszenia uczniów oraz absolwentów do egzaminu zawodowego z kwalifikacji

w sesji styczeń-luty 2018

Przypominamy, że uczeń/absolwent, który chce przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie składa pisemną deklarację przystąpienia do tego egzaminu, nie później niż na 4 miesiące przed terminem egzaminu zawodowego. Oznacza to, że nieprzekraczalny termin składania deklaracji na sesję styczeń-luty 2018 upływa z dniem 9 września 2017 r.

Deklaracje należy składać do wychowawcy klasy lub do Pana Pawła JACKA.

Formularze deklaracji udostępniane będą przez wychowawców klas oraz Pana Pawła JACKA. Formularz w wersji elektronicznej w formacie .doc i .pdf dostępny jest na stronie szkoły w sekcji

Dokumenty/Egzamin zawodowy/

Sesja styczeń-luty 2018 dotyczy przede wszystkim uczniów klas czwartych, którzy pod koniec pierwszego semestru powinni zdawać egzamin z ostatniej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie, tzn.:

Technik elektronik (klasa 4A) – kwalifikacja E.20.

Technik elektryk (klasa 4C, 4D) – kwalifikacja E.24.

Technik informatyk (klasa 4E, 4F, 4M) – kwalifikacja E.14.

oraz klas trzecich (3C i 3D) w zawodzie Technik elektryk, które w sesji zimowej zdawać będą egzamin zawodowy ze swojej pierwszej kwalifikacji E.07.

Kolejne przystąpienie do egzaminu zawodowego z kwalifikacji

Uczniowie/absolwenci, którzy w zakończonych sesjach egzaminacyjnych nie przystąpili do egzaminu, nie zdali jednej lub obu części egzaminu z kwalifikacji (pisemnej, praktycznej), chcąc przystąpić do egzaminu z danej kwalifikacji lub jego części w sesji styczeń-luty 2018,  muszą po raz kolejny złożyć pisemną deklarację w terminie do 9 września 2017r.

Dostosowania warunków i form egzaminu z kwalifikacji dla zdających ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Jeśli uczeń/absolwent składający deklarację przystąpienia do egzaminu z kwalifikacji posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej o specyficznych trudnościach w uczeniu się lub orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego albo indywidualnego nauczania lub zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia, które mogą być podstawą przystąpienia do egzaminu w warunkach dostosowanych do indywidualnych potrzeb zdającego, to uczeń ten dołącza kserokopię tej opinii, orzeczenia lub zaświadczenia do składanej deklaracji.

Szczegółowe informacje dotyczące dostosowania warunków i form egzaminu obowiązujące w roku szkolnym 2017/2018 podane zostały w Komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 1 września 2017 r., dostępnego na stronie szkoły w sekcji /Egzamin zawodowy/