Pomoc socjalna dla ucznia

Stypendia szkolne/socjalne

Do dnia 15 września 2017 r. trwa nabór wniosków na stypendia socjalne dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej zamieszkujących na terenie miasta Zamościa.

1. Kwoty uprawniające do uzyskania wsparcia wynoszą odpowiednio (514 zł/osobę netto oraz 288 zł/ha przeliczeniowy) – szczegóły w załączniku „Procedury”.
  2. Wniosek wypełnia rodzic (pełnoprawny opiekun) ucznia lub pełnoletni uczeń.
  3. Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły.
  4. Wnioski należy składać u wychowawcy klasy lub bezpośrednio do komisji stypendialnej.

W załączeniu dokumenty dot. stypendiów:

1. Procedury
  2. Regulamin stypendialny - tekst ujednolicony
  3. Regulamin - sprostowanie błędów
  4. Wniosek o stypendium socjalne
  5. Wniosek do US zaświadczenie
  6. Oświadczenie do stypendiach-w dz.gospodarcza
  7. Oświadczenie do stypendiach-w o dochodach

Zasiłek szkolny (losowy)

1. Przysługuje uczniowi, znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego.
  2. Zasiłek szkolny może być przyznany w formie świadczenia pieniężnego na pokrycie wydatków związanych z procesem edukacyjnym, raz lub kilka razy w roku, niezależnie od otrzymanego stypendium szkolnego.
  3. Wypełniony wniosek należy dostarczyć osobiście do Wydziału Oświaty U.M.
  4. Wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od daty wystąpienia zdarzenia losowego:
  • śmierć członka rodziny,
  • ciężka choroba w rodzinie mająca przejściowy wpływ na pogorszenie się warunków materialnych ucznia,
  • pożar, powódź, utrata mienia.