Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

W środę 24.11.2021 roku w hali sportowej w Ludwinie powiat Łęczna odbył się finał licealiady wojewódzkiej w badmintonie. Nasze miasto reprezentowały dwa zespoły: ZSP Nr 3 i III LO. Poza zespołami z Zamościa do rozgrywek przystąpiły reprezentacje: I LO z Chełma, ZSZiO z Biłgoraja, Paderewski z Lublina, RCEZ Lubartów, ZSG Łęczna, LO Lublin 4, oraz ZSZ Lubartów. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Według ustalonego wcześniej klucza zwycięzca z pierwszej grupy awansował bezpośrednio do finału. Drugim finalistą był zespół, który wygrał rywalizację między zwycięzcami grup II i III. Nasza reprezentacja znalazła się w II koszyku z zespołami ZSG Łęczna i RCEZ Lubartów. Po zwycięstwie w grupie i wygraniu meczu barażowego reprezentacje ZSP 3 awansowała do finału. Po trzech rozegranych spotkaniach, co prawda przegrywaliśmy 2 : 1, ale początek meczy singlowych decydujących o mistrzostwie rozpoczął się obiecująco. Pierwsze sety wygrali zarówno Woźniak Łukasz, jak i Sykała Karol. Niestety, dwa ostatnie sety padły łupem zawodników z Lublina. Ostateczna klasyfikacja: I miejsce Paderewski Lublin, II miejsce ZSP nr 3 Zamość, III miejsce LO Lublin 4. Należy podkreślić bardzo duże umiejętności zawodników naszego zespołu, nie zabrakło im też woli walki. Sport jest wymierną dziedziną życia, wygrywają i stają na podium tylko ci, którzy są najlepsi. Gratulacje dla całego zespołu i wszystkich uczestników turnieju.

Skład naszej reprezentacji: Łukasz Wożniak klasa II S, Hubert Wójcik II S, Karol Sykała II E.