Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Uczniowie klas IVE i IIP, po tak długiej izolacji, wyjechali na wycieczkę Kraków-Zakopane w dniach 06.10-08.10.2021r. Celem wyjazdu było odbudowanie kontaktów społecznych, poczucia stabilizacji i choć namiastki powrotu do normalności. Oprócz zwiedzania i poszerzania wiedzy, młodzież bardziej zintegrowała się oraz poznała się jako grupa. 

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego w Krakowie, siedziby polskich władców Wczuliśmy się w wyjątkowy klimat ulicy Grodzkiej i Floriańskiej, Rynku Głównego, Bazyliki Mariackiej oraz Sukiennic. Obejrzeliśmy Kamienicę Dziekańską, w której mieszkał biskup Karol Wojtyła.  

Następnego dnia wędrowaliśmy Doliną Kościeliską, która tworzy długi i głęboki wąwóz skalny. Omszone częściowo ściany skał zbliżają się do siebie i tworzą baśniowy klimat. W malowniczo położonym schronisku na Hali Ornak można było smacznie zjeść i odpocząć, by ruszyć w drogę powrotną. Podczas wycieczki ze szczytu Gubałówki podziwialiśmy roztaczające się przepiękne widoki na Tatry, a także na urokliwie położone u stóp gór Zakopane. 

Wyjazd był inspiracją i motywacją młodych ludzi do nauki, budził w nich pasję, a także łączył to co pożyteczne z przyjemnościami. 

Podróżowanie w obliczu pandemii się zmienia, ale nie jest niemożliwe. 

Opiekunowie: Małgorzata Bodys, Dorota Wróbel, Grzegorz Swatowski. 

Deklaracja dostępności

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.