„Lubelska kuźnia talentów 2021-2023” – nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe.

Program stypendialny ,,Lubelska kuźnia talentów 2021-2023" skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki, przedsiębiorczości lub w zakresie przedmiotów zawodowych, którzy są mieszkańcami województwa lubelskiego lub uczą się w województwie lubelskim oraz w roku szkolnym 2021/2022.

„Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021-2023” – nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szkół prowadzących kształcenie ogólne

Program stypendialny ,,Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021-2023" skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki, przedsiębiorczości, którzy są mieszkańcami województwa lubelskiego lub uczą się w województwie lubelskim oraz w roku szkolnym 2021-2022 na który przyznawane jest stypendium będą rozpoczynać naukę w klasie VII lub VII szkoły podstawowej lub będą kontynuować naukę w trzyletnim liceum ogólnokształcącym lub będą rozpoczyna6 bądź kontynuować naukę w czteroletnim liceum ogólnokształcącym, z wyłączeniem szkół dla dorosłych.

Stypendium przyznane będzie na okres 10 miesięcy, od 1 września 2021 r. do 30 czerwca 2022 r. Łączna kwota wsparcia stypendialnego wyniesie 3 500 PLN, tj. 350 zł miesięcznie, spełniający szczegółowe warunki określone w regulaminie.

Wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2021/2022 należy składać w terminie od 1 do 22 września 2021 r.

Więcej informacji na stronie lubelskie.pl w zakładce STYPENDIA