Uczniowie klasy 3A technik energetyk 16 czerwca 2021r. wzięli udział w ćwiczeniach terenowych w ciepłowni Veolia w Zamościu. Głównym obszarem jej działalności jest produkcja i dystrybucja ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz ciepła technologicznego. Ciepłownia Veolia w Zamościu posiada 2 obiekty wytwarzające ciepło. Uczniowie w ramach powtórzenia wiadomości przed egzaminem, który mają 21 i 22 czerwca z kwalifikacji-  EE.24 Eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania i przesyłania energii cieplnej, mieli możliwość zobaczyć:

- plac węglowy; - przenośniki taśmowe; - urządzenia do oczyszczania spalin; - kocioł na biomasę; - urządzenia do uzdatniania wody; - urządzenia do odżużlania i odpopielania; - kocioł cieplny; - sterownie; - system nawęglania kotła.

Życzymy powodzenia na egzaminie teoretycznym i praktycznym. 😊

Poniżej zdjęcia