W dniu 15 czerwca w auli zamojskiego Elektryka odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Historia starożytnych i nowożytnych igrzysk olimpijskich”. Celem konkursu było upowszechnianie idei olimpijskiej, zasad i wartości olimpizmu, a także rozwój i promocja Ruchu Olimpijskiego i zdrowego stylu życia. Prezentacja przygotowana do celów edukacyjnych uwzględniała m.in. starożytne i nowożytne igrzyska olimpijskie oraz nowinki i statystyki olimpijskie. W eliminacjach udział wzięło około 75 % społeczności szkolnej. Młodzież w pierwszym etapie odpowiadała na 36 pytań zamkniętych. Do etapu finałowego komisja konkursowa zakwalifikowała 46 uczniów, którzy w finałowej potyczce zmierzyli się z zestawem 50 pytań opracowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego w oparciu o materiały edukacyjne Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Strefę Wiedzy i Wikipedię.

Ostatecznie zwycięzcą konkursu został Rafał Bądyra z klasy IIDg, który najlepiej usystematyzował wiedzę olimpijską, prawidłowo udzielając 39 odpowiedzi. Drugie miejsce zajął Przemysław Huzar z klasy IIIE zdobywając 37pkt a miejsce trzecie zdobyła Roksana Madej z klasy IIP z 33 punktami. Kolejne czwarte miejsce ex-aeuquo zajęli Beata Najman z klasy IIIE, Aleksandra Koza z klasy 2Sg i Borek Michał z klasy IIc. Kolejne miejsca zajęli: Roksana Swatowska, Paulina Stadnik, Mateusz Dziura i Karol Kusiak.

Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor Ewy Bakun pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Organizatorem konkursu byli nauczyciele wychowania fizycznego nad przebiegiem którego czuwali Marek Banach i Mieczysław Biernacki.