Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

W marcu w naszej innowacji “Liga Patriotów” chcemy uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Byli to żołnierze podziemia niepodległościowego, wywodzący się z Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy od 1944 roku walczyli z wojskami sowieckimi i komunistycznym aparatem terroru o niepodległą i suwerenną Polskę.

Ku ich pamięci w dniu 29.03 został rozegrany turniej e-sportowy, w którym wzięły udział klasy 1E, 1F, 1M, 2A, 2Eg, 2F, 2M, 2N. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2N (Alan Chybowski, Stanisław Paszt), drugie 2F (Krystian Kwaśniuk, Kacper Trochimowicz), natomiast trzecie 2M (Sebastian Cichocki, Kacper Nowosad).

Turniej mógł się odbyć dzięki merytorycznemu wsparciu Pani Marzeny Mazur, nauczyciela bibliotekarza. Przygotowała zarówno materiały dla uczestników, jak i porcję lektur oraz dodatkowych pozycji dla chcących zgłębić ten ciekawy temat i poznać historię ludzi walczących za Polskę.

Klasyfikacja klas po 5 turniejach:

2N - 9 pkt

2M – 8 pkt

2F - 5 pkt

1M – 4 pkt

1E – 3 pkt

Wszystkich zainteresowanych uczniów ZSP3 zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie. Ostatni w tym roku szkolnym turniej odbędzie się w kwietniu. Po dodatkowe informacje zapraszamy do kontaktu z koordynatorami projektu: Panią Moniką Kaproń oraz Panem Radosławem Oktabą.

 

Deklaracja dostępności

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.