Rocznica powstania Armii Krajowej to szczególny dzień dla całej społeczności Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu. Członkowie największej organizacji podziemnej w Europie walczącej z hitlerowskim okupantem są patronem naszej szkoły, ale też naszym wzorem. Dlatego też turniej e-sportowy rozgrywany w ramach innowacji “Liga Patriotów” był wyjątkowy. Zwyciężyła w nim klasa 1E (Patryk Grygiel, Dominik Piłat) przed 2N (Grzegorz Soboń, Aleksander Krawiec) i 2M (Sebastian Cichocki, Kacper Nowosad).

Materiały historyczne, które w przystępny i atrakcyjny sposób przypomniały uczestnikom turnieju rolę jaką odgrywała w naszej historii Armia Krajowa przygotowała Pani Jolanta Mosiądz. Wszystkich, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę w tym zakresie zaprasza do biblioteki szkolnej. Znajdują się tam ciekawe materiały dotyczące naszego patrona.

Klasyfikacja klas po 4 turniejach:
2M – 7 pkt
2N - 6 pkt
1M – 4 pkt
2F - 3 pkt
1E – 3 pkt

Wszystkich zainteresowanych uczniów ZSP3 zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie. Kolejny turniej już w marcu. Po dodatkowe informacje zapraszamy do kontaktu z koordynatorami projektu: Panią Moniką Kaproń oraz Panem Radosławem Oktabą.