Życzenia świąteczne od naszych anglojęzycznych przyjaciół oraz start międzykulturowego projektu "Kulturalne rozmowy z anglojęzycznymi mieszkańcami Polski”.

Z przyjemnością informujemy, że wystartowaliśmy z projektem "Kulturalne rozmowy". Polega on na przeprowadzeniu rozmówi wywiadów z anglojęzycznymi osobami, które mieszkają lub mieszkały w Polsce. Nasi uczniowie przeprowadzą wywiad z osobami, które pochodzą między innymi z Wielkiej Brytanii, Norwegii, Kolumbii, Stanów Zjednoczonych, Wietnamu i innych stron świata.

Celem projektu jest usprawnienie komunikacji w języku angielskim, kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, kształtowanie postaw patriotycznych oraz poszerzenie wiedzy kulturowej między innymi na tematy tradycji świątecznych Bożego Narodzenia, Wielkanocy, obchodów świąt patriotycznych.

Dotychczas udało nam się przeprowadzić rozmowy na temat świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia świąteczne wraz z pigułką wiedzy kulturowej ze specjalną dedykacją dla naszych uczniów i nauczycieli poniżej, enjoy:smile

Merry Christmas od wszystkich nauczycieli języka angielskiego!

Organizatorzy: Grzegorz Jaszczak oraz Irena Szwajkowska