Mimo panującej pandemii i obostrzeń sanitarnych, Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy zdecydował się przeprowadzić wojewódzką licealiadę dziewcząt i chłopców w badmintonie, która odbyła się 27 listopada w Ludwinie koło Łęcznej. Do rywalizacji zgłosiły się cztery drużyny żeńskie i cztery męskie. Ostatecznie do współzawodnictwa dziewcząt przystąpiły trzy drużyny: III LO z Zamościa, ZSP Nr 3 z Zamościa oraz LO Puchaczów (jedna drużyna nie dojechała). Natomiast rywalizacja w kategorii chłopców zgromadziła najsilniejsze drużyny badmintona z regionu. Wśród nich było III LO i ZSP nr 3 z Zamościa, Zespół Szkół Górniczych z Łęcznej oraz Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące z Lublina.

Dużą niespodziankę sprawiły reprezentantki naszej szkoły, które w składzie: Oliwia Małecka 2S, Roksana Swatowska 1M i Wiktoria Puzio 3S, wygrały wszystkie swoje mecze i stanęły na najwyższym stopniu podium. Chłopcy stawiani byli w gronie faworytów i nie zawiedli. Po zaciętych pojedynkach z rówieśnikami z Lublina i Zamościa również zdobyli tytuł mistrza województwa. Rywalizacja przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze, mimo to nie brakowało też emocji sportowych. Mistrzowska drużyna ZSP nr 3 wystąpiła w składzie: Bartłomiej Woźniak 3S, Piotr Lepianka 3S i Łukasz Woźniak 1S.

GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekunami drużyn byli:
Żeńskiej: Marek Banach