W dniach 15 oraz 16 października 2020r. odbyły się lekcje otwarte pod nazwą "Kuchnia wiedeńska" prowadzone przez nauczycielkę j. niemieckiego Katarzynę Cybulską-Basaj. W lekcjach otwartych wzięły udział klasy 1A, 1C, 1S, 1E oraz 1P wraz ze swoimi nauczycielami języka niemieckiego. Uczniowie poznali nie tylko typowe dania kuchni wiedeńskiej, ale także historię jej powstania oraz znaczenie największego miejskiego targu Wiednia – Naschmarktu. Zwieńczeniem lekcji był konkurs wiedzy o kuchni wiedeńskiej. W każdej klasie wyłoniono zwycięzcę, który zdobył najwięcej punktów w konkursie. Uczniowie klasy 1E samodzielnie przygotowali w domu wybrane potrawy kuchni wiedeńskiej i zaprezentowali je w formie fotoreportażu.