Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

W 2020 roku dzień ten przypadł na 29 września. Jest to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną polską pisarkę. Data 29 września to data urodzin zasłużonej Polki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Głośne czytanie to swego rodzaju uczta duchowa. Czytajcie w wolnym czasie innym: młodszemu rodzeństwu, kolegom, rodzinie, gdyż jak to jest udowodnione, kontakt z żywym słowem ma wiele zalet: stymuluje umysł, uspakaja, poprawia samopoczucie, pobudza chęć poznawania świata, pogłębia wiedzę, wzbogaca słownictwo, rozwija zdolność koncentracji, poprawia pamięć, rozwija empatię. Starajmy się docenić czytanie, przywrócić mu wagę, wypromować.

W naszej szkole do akcji tej włączyli się uczniowie z kilku klas m. in. I P, I S, , II D, II P, IIN, II CG, II PG, II SG, III S, IV O.

Nauczycielom i uczniom, którzy odpowiedzieli na naszą propozycję głośnego czytania serdecznie dziękujemy i zapraszamy do czytania.

Z pozdrowieniami nauczyciele bibliotekarze.

Deklaracja dostępności

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.