Przypominamy, że uczeń/absolwent, który chce przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie składa pisemną deklarację przystąpienia do tego egzaminu. Nieprzekraczalny termin składania deklaracji na sesję styczeń-luty 2021 upływa z dniem 15 września 2020 r. (dla uczniów) oraz 11 września (dla absolwentów).

Deklaracje należy składać do wychowawcy klasy (uczniowie) lub do Kierownika Praktycznej Nauki Zawodu Pana Grzegorza Swatowskiego (pokój 109 według dyżurów).

Kolejne przystąpienie do egzaminu zawodowego z kwalifikacji

Uczniowie/absolwenci, którzy w poprzednich sesjach egzaminacyjnych nie przystąpili do egzaminu, nie zdali jednej lub obu części egzaminu z kwalifikacji (pisemnej, praktycznej), chcąc przystąpić do egzaminu z danej kwalifikacji lub jego części w sesji styczeń-luty 2021,  muszą po raz kolejny złożyć pisemną deklarację w terminach podanych powyżej do Kierownika Praktycznej Nauki Zawodu (pokój 109).

Dostosowania warunków i form egzaminu z kwalifikacji dla zdających ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Jeśli osoba składająca deklarację przystąpienia do egzaminu zawodowego posiada opinię poradni psychologiczno- pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej o specyficznych trudnościach w uczeniu się lub orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego albo indywidualnego nauczania lub zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia, które mogą być podstawą przystąpienia do egzaminu w warunkach dostosowanych do indywidualnych potrzeb zdającego, to osoba ta dołącza tę opinię, orzeczenie lub zaświadczenie do składanej deklaracji (kserokopia dokumentu).