Po dłuższym okresie nieobecności w szkole, związanej nie tylko z wakacyjnym wypoczynkiem, wszyscy powracamy dzisiaj do szkoły chętniej, niż miało to miejsce w poprzednich latach.

Tegoroczny powrót wymaga od nas więcej samodyscypliny i odpowiedzialności. Ważne, abyśmy zrozumieli, że nowe zasady obowiązujące w szkołach mają zapewnić nam jak najlepsze bezpieczeństwo.

Drodzy Uczniowie, mam nadzieję, że wakacje spędziliście radośnie, odpoczęliście oraz jesteście gotowi do odkrywania świata nauki i zdobywania nowych umiejętności. W gronie rówieśników możecie zdobywać nie tylko wiedzę, ale wspólnie uczyć się odpowiedzialności, wspólnie rozwiązywać problemy, a także wspólnie cieszyć się z osiągnięć i rezultatów Waszej nauki. Życzę, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w rozwijaniu własnych pasji i kształtowaniu własnych charakterów. Bądźcie w tym niestrudzeni, gdyż to zwiększa szansę na sukces w dorosłym życiu.

W obliczu wielu zmian i nowych wyzwań nauczycielom i pracownikom oświaty życzę wytrwałości w codziennej pracy. Aby Państwa zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego, aby osiągnięcia uczniów stanowiły powód do dumy i zadowolenia, a wspólny trud wychowawczy zaowocował ich pomyślną przyszłością.

Drodzy Rodzice, jesteście bardzo ważną częścią społeczności szkolnej. Wasze zaangażowanie i wsparcie dla nauczycieli jest nieocenione. Życzę Państwu spokojnego roku szkolnego, abyście mogli każdego dnia cieszyć się z postępów i osiągnięć swoich dzieci.

Ewa Bakun