Mam zaszczyt poinformować, że 10. czerwca został rozstrzygnięty konkurs pt.

"DACHL-LÄNDER - Kraje niemieckojęzyczne. Ich bogactwo i różnorodność"

Do konkursu przystąpiło wielu uczniów naszej szkoły.

Zwycięzcą konkursu został Michał Sagan, uczeń klasy 1D. GRATULACJE !!!

Wszystkie nadesłane prezentacje multimedialne były wyjątkowe i każde z zaprezentowanych państw niemieckojęzycznych  zostało przedstawione w niecodzienny i indywidualny sposób. Uczestnicy reprezentowali wszechstronną wiedzę na temat wybranego i zaprezentowanego przez siebie państwa niemieckojęzycznego. Organizatorzy konkursu mieli niełatwe zadanie w podjęciu ostatecznej decyzji.

Za wszystkie przesłane prezentacje serdecznie dziękujemy!!!

Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy na temat krajów niemieckiego obszaru językowego, pobudzanie zainteresowań uczniów historią, tradycjami i kulturą tych krajów oraz kształtowanie otwartości postaw na inne kultury. Wysoki poziom wiedzy uczestników pozwala mieć nadzieję na zainteresowanie kolejnymi edycjami konkursu, co miejmy nadzieję przyczyni się do propagowania nauki języków obcych, a w szczególności języka niemieckiego, w naszej szkole.

Organizator konkursu:

mgr Agnieszka Szarzyńska