Szanowni Państwo,

w czerwcu 2019 roku Sejm RP przyjął uchwałę o następującej treści: "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu Bitwy Warszawskiej dla zachowania niepodległości przez Polskę i zatrzymania bolszewickiej nawały na Europę Zachodnią, ustanawia rok 2020 Rokiem Bitwy Warszawskiej".

Sytuacja epidemiczna trwająca w naszym kraju od marca 2020 r. uniemożliwiła jednostkom systemu oświaty (szkołom, przedszkolom) godne uczczenie 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej poprzez organizację cyklicznych przedsięwzięć służących upamiętnieniu tego wydarzenia.

Chcąc wspomóc Państwa w realizacji jednego z głównych kierunków polityki oświatowej w roku szkolnym 2019/2020, w szczególności zaś w wychowaniu do wartości i kształtowaniu postaw patriotycznych poprzez upowszechnienie wiedzy o kluczowych dla Polski wydarzeniach  historycznych, włączyliśmy się w obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej organizowane w Tomaszowie Lubelskim.

Jednym z wielu przedsięwzięć podjętych przez Komitet Obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej w Tomaszowie Lubelskim jest adresowany do dzieci i młodzieży Konkurs Historyczny „Cud nad Wisłą 1920”. Organizatorzy Konkursu zaplanowali przyznanie 100 atrakcyjnych nagród na 100-lecie  Bitwy. Biorąc pod uwagę wysoką wartość wychowawczą przedsięwzięcia, a także pamiętając o tym, że sytuacja epidemiczna ograniczyła dzieciom i młodzieży możliwość publicznego prezentowania swoich uzdolnień, zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i miasta Zamość do udziału w przedmiotowym Konkursie.

Bardzo prosimy o przekazanie niniejszej wiadomości nauczycielom historii, plastyki, języka polskiego, upowszechnienie informacji wśród  uczniów i ich rodziców oraz zamieszczenie Regulaminu Konkursu i stosownego komunikatu na stronie internetowej szkoły.

W załączeniu: Regulamin Konkursu.

Wszelkich informacji szczegółowych w sprawie konkursu udzielają wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu: starszy wizytator Barbara Krawczyk (tel. 84 638 57 43 w. 22), wizytator Aneta Bartoszczyk-Trochimiuk (tel. 84 638 57 43 w. 32), wizytator Andrzej Świątek (tel. 84 638 57 43 w. 39).