Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Ponad tydzień temu uczestniczyłyśmy w organizowanym przez firmę Microsoft hackatonie: "Alice envisions the future, Girls in Al Hackathon, Warsaw". Aby się dostać na te zajęcia trzeba było nagrać krótki filmik, w którym miałyśmy zaprezentować nasz pomysł jak uczynić świat lepszym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Nasz pomysł został zaakceptowany i mogłyśmy uczestniczyć w warsztatach razem z innymi dziewczętami ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Zostałyśmy przydzielone do sześcioosobowych zespołów, w których pracowałyśmy przez 2 dni hackatonu. Pod okiem mentorów każda grupa musiała wybrać i opracować rozwiązanie konkretnego problemu dotyczącego ochrony środowiska z pomocą sztucznej inteligencji. Naszym głównym zajęciem nie było, jak można by się spodziewać, tworzenie aplikacji, lecz pracowanie nad tym co ją poprzedzało - planowaniem. Najwięcej naszej energii pochłonęło zbieranie informacji o wybranym problemie, szukanie informacji w sieci, przygotowanie biznes-planu oraz przygotowanie się do prezentacji na scenie przed jury.

W programie również wydarzenia był międzynarodowy cykl warsztatów na temat technologii sztucznej inteligencji. Doświadczeniami i wiedzą podzielili się z nami Elena Sinel - główna prowadząca warsztaty oraz wiele fantastycznych osób.  Miałyśmy również okazję spotkać się z Minister Rozwoju, panią Jadwigą Emilewicz, która odwiedziła nas z okazji "Dnia Kobiet".

Na warsztatach panowała wspaniała atmosfera, a uczestniczki chętnie wymieniały się swoją wiedzą i pomocą. Nie zabrakło też pysznego jedzenia, każdy dzień rozpoczynałyśmy wspólnym śniadaniem.

Z Warszawy przywiozłyśmy nie tylko nowe znajomości i wiedzę, ale także certyfikaty uczestnictwa, vouchery na kursy Microsoftu i koszulki z logo imprezy.

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.