1 marca 2020 r. Poczet Sztandarowy naszej szkoły pod opieką Pana Mariana Szymańskiego wziął udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych. Uroczystość odbyła się przy tablicy umieszczonej na budynku przy ul. Kolegiackiej upamiętniającej byłą katownię UB. Reżim komunistyczny zniszczył siły podziemia za pomocą intryg, inwigilacji i szantażu. Skrytobójczo wymordował, skazał na kary śmierci i długoletniego więzienia tysiące polskich patriotów. Żołnierze Wyklęci nigdy się nie poddali, nie złożyli broni! Żołnierskiej przysiędze w najtrudniejszych i najstraszniejszych chwilach, w beznadziejnej sytuacji wierni byli do samego końca. Niech pozostaną w naszej pamięci i będą wzorem dla przyszłych pokoleń!

Również tego dnia uczniowie klasy 1 Tg uczestniczyli w VIII Edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym 2020, którego pomysłodawcą jest Fundacja Wolność i Demokracja a organizatorem lokalnym Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz KS Agros Zamość. Uczestnicy biegu pomimo deszczowej pogody oddali cześć i hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963. Na starcie stanęło ponad 220 biegaczy, a wśród nich uczniowie klasy sportowej, pod opieką p. Romana Blonki. Trasa biegu o dystansie 1963 m przebiegała przez tereny Parku Miejskiego i stadionu OSiR. Zwycięzcą Biegu "Tropem Wilczym" został Piotr Ulanicki uczeń klasy IIIC.

...facebook.com/KronikaTygodnia