Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

W dniu 10 lutego członkowie koła Algorytmiki i programowania uczestniczyli w warsztatach w Uczelni Państwowej im Szymona Szymonowica w Zamościu. Prowadzący warsztaty dr inż. Andrzej Burda przedstawił podstawowy problem stawiany przed sztuczną inteligencją: klasyfikacja. Nasi uczniowie przy pomocy algorytmów budowy drzew decyzji stworzyli system informacyjny do rozpoznawania wybranych gatunków irysa na podstawie cech morfologicznych. Następnie nauczona sieć neuronowa rozpoznawała rośliny ze zbioru testowego. ​
Po takiej rozgrzewce jesteśmy gotowi na budowę bardziej skomplikowanych systemów eksperckich, ale to na następnych zajęciach :) ​
 

 

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.