Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

 Maksymilian Juś, Miłosz Kisieliński oraz Tobiasz Kisieliński ze Szkoły Podstawowej w Łabuniach zwyciężyli w siódmej edycji Turnieju Szkół Podstawowych  „Zamość – the Ideal Town”, która została przeprowadzona 6 marca. Konkurs wiedzy o Zamościu w języku angielskim organizują nauczyciele języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 „Elektryk”. Przedsięwzięcie objął patronatem Prezydent Miasta Zamość, pan Andrzej Wnuk.

W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 75 uczniów z 25 szkół z Zamościa, powiatu zamojskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Najwięcej punktów w klasyfikacji zespołowej zdobyła drużyna z Łabuń, której opiekunem była pani Mariola Kołodziejczyk, drugie miejsce zajęli: Zofia Radlińska, Weronika Herc i Jakub Czornak ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zamościu (opiekun: pani Alla Lakyda-Borsuk), trzecie, zespół w składzie: Aleksandra Hasiec, Róża Mazur i Anna Biczak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczebrzeszynie (opiekun: pani Dorota Tomczewska). Najwyższy wynik w klasyfikacji indywidualnej uzyskała Aleksandra Hasiec.

 

W uroczystym podsumowaniu zmagań konkursowych uczestniczyli, oprócz Zastępcy Dyrektora „Elektryka”, pani Agnieszki Skowyry, przedstawiciele instytucji, które pomagają w organizacji turnieju: pani Małgorzata Bzówka Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, pani Barbara Krawczyk - Starszy Wizytator Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, pani Agnieszka Rusin z Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość oraz pan Bartosz Wojnarowski reprezentujący Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Atrakcyjne nagrody dla uczestników konkursu przekazał również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera.

 

Fot. Wiktor Żołnierczuk 3A

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.