Mur berliński dzielił miasto przez 28 lat i stał się również symbolem podziału Europy. Jego budowę rozpoczęto 13 sierpnia 1961 r. z polecenia władz NRD. Upadł niespodziewanie 30 lat temu, wieczorem 9 listopada 1989 r. Moment ten zapoczątkował agonię kolejnego reżimu komunistycznego.

Aby przybliżyć młodzieży historię tamtych lat nauczyciele języka niemieckiego zorganizowali quiz o Murze Berlińskim.
Uczniowie rożnych klas bardzo chętnie zadeklarowali udział w teście  wiedzy dotyczącym Muru Berlińskiego. W szkole powstała nawet gazetka tematyczna na skrzydle językowym, upamiętniająca te ważne wydarzenia.Konkurs odbył się na auli i oprócz testu wiedzy uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną o historii Muru Berlińskiego.
Najlepsi okazali się uczniowie klasy 1Fg Bartłomiej Bełz oraz Krzysztof Komarnicki oraz Piotr Czochrowski z kl 1 Eg. Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy!

Serdecznie gratulujemy !!!