Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Konkurs kuratoryjny „Wolna – Niepodległa” - I miejsce dla Karola Kusiaka z klasy I m.

16 grudnia 2019 r. w Sali Consulatus w zamojskim Ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Wolna – Niepodległa” zorganizowanego przez Lubelskie Kuratorium Oświaty. Laureatom i finalistom wręczono nagrody i dyplomy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu przygotowali program artystyczny. Przedstawili m.in. lekcję historii na temat odzyskania przez Polskę  niepodległości.

Celem konkursu jest uczczenie wydarzeń związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębianie wiedzy historycznej, popularyzowanie tematyki historycznej związanej odzyskaniem przez Polskę nieodległości, motywowanie uczniów do samokształcenia, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej.

Do konkursu zgłosiło się około 200 szkół – podstawowych i ponadpodstawowych.  Uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy  odzyskania przez Polskę niepodległości (lata 1918 – 1922). Test składał się z 25 zadań i jednego otwartego. Na jego rozwiązanie przeznaczono 45 minut. Jak przyznał uczeń naszej szkoły: „zadania nie były łatwe”. Karol wykazał się dużą wiedzą, dzięki temu zdobył najwięcej punktów i zdobył I miejsce. 

Gratulujemy wiedzy, pasji historycznej i życzymy dalszych sukcesów.

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.