Dnia 11 grudnia 2019 roku Zamojskie Centrum Wolontariatu w Osiedlowym Domu Kultury ,,Okrąglak " zorganizowało X Galę Wolontariatu pod hasłem "Młodzi biało-czerwonej". Gala to wielkie święto wszystkich, którzy bezinteresownie chcą pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Pani Krystyna Rybińska-Smyk podziękowała wszystkim biorącym udział w akcjach dobroczynnych, społecznych i oświatowych. Wręczono nagrody, wyróżnienia i dyplomy, doceniono także pracę i zaangażowanie wolontariuszy z naszej szkoły. Uczniowie otrzymali podziękowania i upominki. Dla wolontariuszy i zaproszonych gości przygotowano poczęstunek. Wolontariat uczy młodzież postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka a czas nauki jest najwłaściwszy dla kreowania postaw altruistycznych, budowania świata wartości, a podejmowana przez wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości i ma wymiar edukacyjno-wychowawczy.

Gala Wolontariatu  (Źródło: roztocze.net)