Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

“Kampania polska 1939 r. na Zamojszczyźnie” – taki był temat przewodni XVII Regionalnego Konkursu Historycznego, który odbył się 20 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 w Zamościu.

Konkurs odbywał się pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz organizacji kombatanckiej „Dzieci Zamojszczyzny” Polskiego Związku b. Więźniów Politycznych Hitlerowskich więzień i obozów Koncentracyjnych.

W finale konkursu wzięło 10 szkół. Młodzież naszej szkoły Przemek Worożbit z klasy I Eg, Piotr Czochrowski z klasy I Eg i Michał Błasiak z klasy I Cg zajęli III miejsce jako drużyna ze szkoły.

Uczestnicy konkursu mieli okazję uczestniczyć w wykładach pracowników naukowych działu edukacji IPN oddziału w Lublinie.

 

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.