W dniu 22.11.2019 r. w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu odbyła się uroczysta gala podsumowująca współzawodnictwo sportowe Szkolnego Związku Sportowego Miasta Zamość za rok szkolny 2018/2019.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. Pani v-ce prezydent Małgorzata Bzówka, zastępca dyrektora Oświaty Jerzy Michalski oraz dyrektor wydziału Kultury i Sportu Piotr Orzechowski. Jednak głównymi bohaterami tego wydarzenia były dzieci i młodzież oraz nauczyciele i dyrektorzy zamojskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

fot. Mirosław Ostrowski

fot. admin

Wyniki zostały podsumowane przez Prezesa SZS Miasta Zamość Jerzego Prokopa, który przedstawił je w trzech kategoriach:

- kategoria I - Igrzyska dzieci klasy I-VI SP

• I miejsce – SP nr 9
  • II miejsce – SP nr 4
  • III miejsce – SP nr 6

- kategoria II- Igrzyska młodzieży klasy VII- VIII

• I miejsce – SP nr 9
  • II miejsce – SP nr 4
  • III miejsce – SP nr 3

- kategoria III – Licealiada

• I miejsce – III LO Zamość
  • II miejsce – ZSP nr 3 – "Elektryk"
  • III miejsce – ZSP nr 5 – "Rolniczak"

W podsumowaniu współzawodnictwa towarzyszyły pokazy tańca zaprezentowane przez uczennice klas I Sg i I Pg , pokazy akrobatyczne w wykonaniu uczniów klas I-III TE, pokaz tańca hip-hop w wykonaniu ucznia klasy IV D – Sebastiana Woźniaka oraz występ wokalny zespołu ,,ISKIERKI” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wysokiego poziomu tej uroczystości.

Dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego.