"Święty Mikołaj kojarzy się nam z postacią starszego mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i bajek w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty, saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Według różnych wierzeń zamieszkuje on w Laponii... W tym roku pracownicy Organizatora zaprosili Świętego Mikołaja do swojej siedziby i razem z elfami chcą rozdawać prezenty dzieciom wychowującym się w rodzinach zastępczych oraz dzieciom pochodzącym z rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze z terenu Miasta Zamość.

Niestety "wór z prezentami" jest wciąż pusty dlatego Organizator Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu zwraca się uprzejmą prośbą o możliwość zorganizowania w Państwa Instytucji akcji charytatywnej, podczas której można by było przekazać w formie darowizny wyroby cukiernicze lub zabawkowe (mogą być używane jak i nowe) dla naszych najmłodszych podopiecznych."

Samorząd Uczniowski i nasi wolontariusze zwracają się z prośbą o aktywne włączenie się do akcji Święty Mikołaj.