Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

24 października 2019 roku w ZSP Nr 3 w Zamościu gościł Teatr „Forma” z Białegostoku. Młodzież klas drugich, trzecich oraz czwartych technikum miała okazję obejrzeć dwa spektakle: „Dziady” cz. III A. Mickiewicza oraz „Ferdydurke” W. Gombrowicza. Na scenie występowała dwójka aktorów, którzy w różnych maskach wcielali się w role. Aktorzy starali się pokazać awangardowość oraz nowoczesność utworu „Ferdydurke”. Wykazali się przy tym niezwykłym zaangażowaniem i ekspresją. Zaprezentowany spektakl mógł szokować lub śmieszyć… Jego zrozumienie wymagało również współpracy z publicznością.

Z kolei klasom drugim technikum aktorzy w niezwykle interesujący sposób ukazali problematykę tak trudnego w interpretacji utworu A. Mickiewicza jakim są ‘Dziady” cz. III, koncentrując się na najważniejszych scenach dramatu.

Tego typu przedstawienia są dobrym sposobem, by przybliżyć młodzieży tematykę obowiązkowych lektur szkolnych.

 

Fot. W. Milczuk

 

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.