XXVIII Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

26 października uczniowie naszej szkoły z klas IIIS, IV D, IV M, IV F, IV E, IV A i VI O wraz z opiekunami Krystyną Tęczą, Anetą Blicharz, Agatą Brykner i Markiem Banachem wzięli udział w uroczystościach na Jasnej Górze w Częstochowie w ramach XXVIII Pielgrzymki Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Pielgrzymkowy wyjazd został wzbogacony o atrakcyjny program turystyczny. Wyjechaliśmy 25 października i spędziliśmy piękny słoneczny dzień w Krakowie zwiedzając z przewodnikiem główne atrakcje turystyczne dawnej stolicy.

Wspaniała pogoda i profesjonalne oprowadzanie były znaczącymi atutami tej części wycieczki. Noc spędziliśmy w Wadowicach i już o 8 rano następnego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Na długo w pamięci pozostanie nam obraz i tragiczna historia obozu w wyjątkowy sposób przekazana nam przez przewodników muzeum. Zakończyliśmy nasz wyjazd w Częstochowie na Jasnej Górze, gdzie uczestniczyliśmy w niezwykłych uroczystościach poprowadzonych w intencji wszystkich maturzystów naszej diecezji.