O wychowaniu dzieci, wartościach i tworzeniu jak najlepszych warunków do rozwoju uczniów, mówił na ogólnopolskiej konferencji w Zamościu Szymon Hołownia, znany dziennikarz i publicysta. Zwracał on szczególną uwagę na poszanowanie godności dziecka, respektowanie jego praw, obdarzanie miłością i okazywanie uczuć oraz uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka.
Wspomniał też o tym ,że w każdej minucie umierają na świecie dzieci z głodu, chorób, braku dostępu do wody.
Do nas pedagogów kierował swoje wypowiedzi, krążące wokół myśli przewodniej:" Produkuj z nami dobro w miejscach, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję , zdrowie i życie. Budujmy świat w zachwycie nad tym co mamy"
Myślę, że spotkanie z Szymonem Hołownią będzie inspiracją do działania dla pedagogów na wielu płaszczyznach.

W konferencji uczestniczyły: Rzecznik Praw Ucznia Pani Elżbieta Knap i Pani Agata Słowik