23 października 2019 roku na obiektach krytej pływalni w Zamościu odbyła się miejska licealiada w pływaniu indywidualnym i drużynowym. Naszą szkołę w sztafecie 6x25m reprezentowała zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców. Obie reprezentacje naszej szkoły zajęły III miejsca ustępując ekipom z III LO i Liceum Społecznego w Zamościu. Bardzo dobrze zaprezentowało się rodzeństwo naszych uczniów. Daria Kołcon z klasy I P i jej starszy brat Patryk Kołcon z klasy IV A (były przewodniczący SU). Zajęli oni odpowiednio: Daria II miejsce w stylu grzbietowym i Patryk III miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50 metrów.  Na najniższym stopniu podium w stylu grzbietowym chłopców stanął również Dawid Pieczykolan z klasy I D, który podobnie jak rodzeństwo Kołconów wywalczył awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w Zamościu 13 listopada 2019 roku.

Fot. Aleksandra Świstowska 1Tg

Sztafeta dziewcząt wystąpiła w następującym składzie: Kołcon Daria kl. IP, Kulik Aleksandra kl. IIs, Kwika Zuzanna kl. I Tg, Mlonek Emilia kl. IIs, Dygas, Natalia kl. 3s, Pysiewicz Klaudia kl. IIs, Stąsiek Lorena IP i Świstowska Aleksandra kl. I Tg
Chłopców reprezentowali: Kołcon Patryk kl. IV A, Kutnik Maciej 3 F, Świderski Filip 4D, Karwat Szymon 1Fg, Lepianka Piotr 2s i Błądek Szymon kl. 4O. Rezerwę stanowili: Krukowski Maciej kl. 1A, Rojek Oskar kl. 1D, Małysz Paweł kl. IVA, Sarzyński Dawid kl. 4E i Pieczykolan Dawid kl. 1D.

Indywidualnie swoich sił na 50 metrów próbowali jeszcze: Świderski Filip 50m w stylu klasycznym, Kutnik Maciej 50m w stylu grzbietowym jednak nie udało im się uzyskać awansu do kolejnego szczebla rywalizacji.

Dziękujemy i gratulujemy.

Drużyny skompletowali: żeńską Bartłomiej Wach, męską Marek Banach.