Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu dla szkół: Zbieraj! Baterie i telefony zainicjowanego przez krakowską firmę Biosystem. Jest to kolejne działanie SU podjęte w ramach projektu Ekolelektryk. Zachęcamy do segregowania śmieci, a szczególnie baterii i akumulatorów – pojemnik znajduje się obok sali 414.

Zbieramy również stare telefony (każdy z nas ma w szufladzie takie, których od dawna nie używa). Poddane recyklingowi – pozwalają odzyskać cenne surowce takie jak kobalt, platyna, gal i inne. Pojemnik znajduje się w sali 410. Osoby, które przyniosą stare telefony zostaną nagrodzone dodatnimi punktami za zachowanie.

Przystępując do programu, szkoła bierze jednocześnie udział w rywalizacji – do wygrania są bony o wartości do 1500 zł.

www.zbierajbaterieitelefony.pl