4 października 2019r. uczniowie klasy IVC i IVD zwiedzili ciepłownię Veolia Wschód przy ul. Hrubieszowskiej 173 w Zamościu w ramach Dni Otwartych zakładu. Zwiedzający zapoznali się z podstawowymi elementami procesu technologicznego wytwarzania ciepła. Młodzież była pod wrażeniem wielkości urządzeń i instalacji oraz ilości zgromadzonego paliwa (miału węglowego). Oprócz zwiedzania ciepłowni młodzież uczestniczyła w krótkim kursie pomocy przedmedycznej. Mieli okazję przeszkolić się w użyciu urządzenia AED. Atrakcją samą w sobie była przemysłowa sceneria, czy chociażby możliwość założenia kasków ochronnych. Każdy mógł zapoznać się z pracą zakładu oraz zajrzeć do wnętrza kotła. Na koniec wycieczki organizatorzy zorganizowali uczniom sprawdzian wiedzy zdobytej podczas zwiedzania obiektu. Trzy osoby otrzymały nagrody główne, poza tym wszyscy otrzymali upominki od firmy. Dziękujemy kierownictwu ciepłowni za zaproszenie uczniów i opiekunów Naszej Szkoły.

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali p. Wojciech Staszczuk oraz p. Wiesław Wygachiewicz.

Fot. W. Staszczuk