Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie, która miała miejsce 7 września, Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. 

  1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
  2. Dym – Maria Konopnicka
  3. Katarynka – Bolesław Prus
  4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
  5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
  6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
  7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
  8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

 Dnia 9 września nasza szkoła włączyła się do akcji. Nauczyciele i uczniowie w czytelni szkolnej czytali wybrane przez parę Prezydencką teksty. Dzięki tej inicjatywie mieliśmy okazję odkryć piękno i aktualność polskich nowel. Włączenie do akcji pomaga „popularyzować czytelnictwo,  udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości” . 

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.