Przypominamy, że uczeń/absolwent, który chce przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie składa pisemną deklarację przystąpienia do tego egzaminu, nie później niż na 4 miesiące przed terminem egzaminu zawodowego. Oznacza to, że nieprzekraczalny termin składania deklaracji na sesję styczeń-luty 2020 upływa z dniem 9 września 2019r.

Deklaracje należy składać do wychowawcy klasy (uczniowie) lub do Kierownika Praktycznej Nauki Zawodu Pana Grzegorza Swatowskiego (pokój 109 według dużurów).

Kolejne przystąpienie do egzaminu zawodowego z kwalifikacji

Uczniowie/absolwenci, którzy w poprzednich sesjach egzaminacyjnych nie przystąpili do egzaminu, nie zdali jednej lub obu części egzaminu z kwalifikacji (pisemnej, praktycznej), chcąc przystąpić do egzaminu z danej kwalifikacji lub jego części w sesji styczeń-luty 2020,  muszą po raz kolejny złożyć pisemną deklarację w terminie do 9 września 2019r.

Dostosowania warunków i form egzaminu z kwalifikacji dla zdających ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Jeśli uczeń/absolwent składający deklarację przystąpienia do egzaminu z kwalifikacji posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej o specyficznych trudnościach w uczeniu się lub orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego albo indywidualnego nauczania lub zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia, które mogą być podstawą przystąpienia do egzaminu w warunkach dostosowanych do indywidualnych potrzeb zdającego, to uczeń ten dołącza kserokopię tej opinii, orzeczenia lub zaświadczenia do składanej deklaracji.